90 lık Konkasör Tesisi

90 lık Konkasör Tesisi

General Makina 1976 'dan beri kırma eleme ve yıkama tesisi üretiminde kalitesini bozmamış Türkiye’de ki sayılı firmalardandır. Sabit veya Mobil 90’lık konkasör tesisi kurmayı düşünüyorsanız mutlaka firmamızdaki uzman mühendislerden destek alınız. 90 lık konkasör dendiğinde akla 900x650 mm ağız genişliğinde olan sert kayaç ufalayıcı makina aklımıza gelir. 90 lık konkasör tesisini tercih etmeniz için en önemli sebep, sahip olduğunuz madenin sertlik ve SiO2 oranının yüksek olmasıdır.90’lık konkasörler daha çok bazalt, dere malzemesi kırma, krom zenginleştirme ve son günlerde en popüler olarak kullanılan geri dönüşüm tesislerindeki betonarmeyi tekrardan ufaltıp kum haline dönüştürmek için kullanılır. Demirli betonu 90’lık konkasörde ufalama amacı diğer kırıcı sistemlerinde makinaya zarar vermesidir ama 90’lık konkasör ve tüm konkasör tesisleri bu işlem için biçilmiş kaftandır.

90’lık konkasör tesisinde eğer malzemeyi kum haline dönüştürmek istiyorsak 2.kırıcılara ve tabi ki malzemeyi boyutlandırmak için eleklere ihtiyaç vardır.
Yukarıdaki resimden de görüldüğü üzere 90’lık konkasör ’den sonra 7-14 mm olarak çıkan birincil ürünü 2.kırıcıya gönderilmesi şarttır. Tabi ki son ürün boyutunu 0-5 mm arasında isteniyorsa ki beton üretimi yapan firmalarda son ürün boyutlarında en çok istenen ürünlerin başında 0-5 mm gelmektedir. Tesiste kapasiteye göre 3 kırıcıyı da ekleyebiliriz. Bazı kalker tesislerinde de 90 lık konkasör kullanılmaktadır bu sistemin amacı da tesisteki yedek parça ihtiyacını en aza indirmektir. Sistemde en çok aşınan çene dökümleri General Makine’nin stok sahasında her zaman istenilen özelliklerde bulunur. Yedek parça ihtiyacını ve bakım onarım ihtiyaçlarına hızlı şekilde karşılayan General Makina dün olduğu gibi yarında kullanıcıların en çok tercih ettiği firma olacaktır.

Firmamız makine imalatına başlarken öncelikle kırılacak ürünün cinsini, nem oranını, en,yükseklik,çap,son çıktının boyutları ve malzemelerin karışım oranları göre ve en önemlisi müşterinin isteğine göre tesis projelendirilir. Kapasiteye uygun makinalar tercih edilir üretim aşamasında sahanın özelliğine göre tesiste eklemeler ve değişimler olabilir. Makina parkurunun teknik resmi çizildiğinde beton projeleriyle beraber saha uzmanımız ve mühendisimiz firmayı ziyaret eder ve yapılması gereken çalışma üzerinde konuşulur. Makina üretimi bittiğinde tesis uygun beton projesinin üzerine yerleştirilir ve montaj aşamasından sonra 3 gün test çalışmalarından sonra tesis teslim edilir. Daha sonra düzenli bakımlar ve yedek parçalar için müşteriyle sürekli irtibat halinde olunur.

Tabi ki örnek bir proje resmi incelemeden olmaz alttaki sistemde 90 lık konkasör tesisinden sonra 2.kırıcı kübitzer ve tersiyer kırıcılarına sahiptir. Sistemde %50 toz oranı hedeflenmiştir. Tabi ki bu klasik sistemler yerine son sistem komple tesis olan Mobil Konkasör Tesislerimizi de tercih edebilirsiniz. Hem kamyonla hem de kepçeyle yüklemeye uygun olan sistemlerimiz klasik konkasör tesisinin birçok ekipmanla yaptığı işi tek başına tek şasede halleder.

90 lık konkasör fiyatları ve sipariş için hemen arayın!