Çeneli Kırıcı Fiyatları ve Özellikleri

Çeneli Kırıcı Fiyatları ve Özellikleri
Çeneli kırıcılar üretim noktasında işletmelerin ihtiyaç duyabileceği kırma işlemleri için tasarlanmıştır. Aklınıza gelebilecek her türlü madeni ve minerali işlemek için bu makinalar kullanılabilmektedir. 150*100 milimetre boyutunda laboratuvar tipi çeneli kırıcı imalatı yapılabildiği gibi büyük işletmeleriniz için 1300*1100 milimetre ağız açıklığı bulunan çeneli kırıcı üretilebilmektedir. Bu anlamda tüm modellerin motor gücü, ağırlık kapasiteleri, kırabilecekleri miktar ve nitelikler farklılık gösterebilmektedir.
Genel anlamda en yumuşak malzemelerden birisi olarak bilinen kalker kırabilmek için kullanabileceğiniz bu makinalar en sert malzeme olarak bilinen bazalt kırmak içinde işletmenize fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Hidrolik asistan adı verilen ayarlama mekanizmaları sayesinde çalışacağınız ürün, malzeme ve bölge itibariyle istediğiniz çene açıklığı ve ürün eğrisine ulaşmanız mümkün kılınmıştır. Aynı zamanda bu sistem sayesinde çok daha güvenli ve hızlı sonuçlar alınabilmektedir. Çene kırıcı imalatı yapılırken hem seyyar hem de sabit olan modeller için mangan çeliği kullanılmaktadır. Böylelikle hem ürünün son anına kadar maksimum verim alabilmek mümkün olmaktadır hem de yaslandığı yüzeye zarar vermemesi sağlanmaktadır.
Primer ve Sekonder çeneli kırıcı olmak üzere üretilen bu makinalar işletmenizin ihtiyacı doğrultusunda temin edilmektedir. Bu noktada güvenilirlik, yüksek performans, dayanıklılık ve size katacağı kâr marjı önemli detaylar arasında incelenebilir. Elbette çeneli kırıcı fiyatları burada ihtiyaç sahiplerinin ilk dikkat ettiği detaylardan birisi olarak göze çarpıyor. Bu noktada volan hızı, çene kapma açısı, arka blokta bulunan materyaller, pitmanların emniyet plakaları gibi çok çeşitli unsurlar fiyat konusunda etki edecek detaylar olarak değerlendirilebilir.
Öyle ki iş güvenliği açısından bazı noktalar büyük önem arz etmektedir. Volan göbekleri büyük çeneli kırıcı modellerinde büyük sorunlar çıkarabilmektedir. Bunu önlemek amacıyla volanları özel sıkma sistemleri kullanılarak eksantrik mile teçhiz ederek üretime devam edilmektedir. Makinanın sürekli çalışmayacağını düşündüğümüzde durduğu anda çenede kalan malzemelerden doğacak sorunlar için çözüm yolları üretilmiştir. Kırıcı şaftları için özel olarak imal edilen dövme çelikleri makaralı rulmanlar ile beraber kullanılmaktadır. Bu noktada gres yağı ile dış etkenlerden bağımsız olarak çalışabilen çeneli kırıcı modelleri işletmeniz için en iyi sonuçları verecektir.
Çeneli kırıcı fiyatları bu gibi detaylarla değişken olduğu gibi Primer ya da Sekonder tip olmasıyla da fiyat farkları doğurmaktadır. Aynı şekilde çene ayarı, büyüklüğü, mobil yani seyyar oluşu veya sabit olması gibi etkenler bu anlamda sizin için belirleyici fiyat faktörleri olarak sayılabilir. Çeneli kırıcı kullanarak beslenen malzemeler arasında Kalker, Kuvarsit, Kum taşı, Mermer, Gri Kumtaşı, Granite, Dolomit, Gabro, Porfir, Grit taşı, Boynuz taşı, Andesit, Amfibolit, Diyabaz, Diyorit, Gnays ve Bazalt gibi birçok malzemeye rastlanabilir. Ya da burada yer almayan ancak sizin işlemek istediğiniz farklı bir malzeme için bilgi talep edebilirsiniz.
Çeneli kırıcı imalatı yapan tesislerin oldukça profesyonel bir çalışma alanına ihtiyaç duyduklarını hatırlatmak gerekiyor. Özellikle titizlikle yapılması gereken montaj çalışmalarının olası kazaların önüne geçmek için en önemli faktör olduğunu vurgulayalım. Dövme çeliklerin çene şaftlarının iç yapıları için uygun olup olmadığını ve gözle görülemeyecek düzeydeki hataların ultrasonik gözlemler yapılarak sürdürüldüğünü bildirmek gerekiyor. Aynı şekilde ağır işlemler için tasarlanan güçlü makinaların bu yükün sürekliliğinde güvenilir bir çalışma sağlaması önemlidir. Aşınmadan kaynaklanacak parça değişimlerinin ton başına üretim maliyetini derinden etkileyeceğini unutmamalısınız.
Bu yüzden Çeneli kırıcı fiyatları size kaliteyle düzeyli olarak artış göstererek sunulmaktadır. İşletmenizin ihtiyaç duyacağı her türlü maden ve minerali işlemeden önce kırma ve eleme tesislerine ihtiyaç duyduğunuzda General Makina size çözümler sunmaya devam edecek.