Taş Kırma Eleme Tesisi Üretimi – Bazalt

Taş Kırma Eleme Tesisi Üretimi – Bazalt
Volkanik bir kayak türü olan bazalt, ekonomiye kazandırılmak için bazalt kırma makinaları ile küçük parçalara ayrılarak kullanıma hale getirilir. Siyah renkte ve kesif yığın şeklinde bulunan bazalt, damar ve akıntı halinde de görülebilir. Diğer değerli madenlere göre daha az bulunan ve işlenmesi de oldukça zor bir kaya çeşidi olan bu maden işlenip ülke ekonomisi için değerlendirilmesi gerekmektedir.
Bazalt farklı kalınlık ve ölçülerde hazırlanarak mimari yapılarda kullanıldığı gibi şehir içi yollarda, kaldırımlarda, tretuvar ve bahçe düzenlemesi amacıyla estetik görünüm gerektiren yerlerde kullanılmaktadır. Kırılan bazalt taşlar değişik boyutlarda beton bileşiminde de kullanılmaktadır. Çok değerli bu taş, raylı yollarda da kullanılmaktadır. Yine baca ve baca gazı kanallarında, duvar modüllerinde, tank ve depolarda, tavan izolasyon malzemesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Öyle görünüyor ki, çok yakın gelecekte vazgeçilmez bir ürün olacak. Çünkü yapılan araştırmalarda göstermiştir ki insanlar çevreye dost, doğal ortamlarda yaşama düşüncesindedir. Bu amaçla da büyükşehirlerden doğaya kaçış yapma planları başlamıştır.

Çok sert ve sağlam bir yapıya sahip olan bazaltın istenilen şekle getirilebilmesi için yapılması gereken en önemli iş, uygun bir bazalt kırma makinaları ile donatılmış bazalt kırma ve eleme tesisinde kırılması en uygun yöntemdir. General Makina Taş Kırma Eleme Tesisleri üretiminde bazalt kırma tesislerine de çözümler sunmaktadır.
Taş kırma tesislerinin dizaynı ve kurulumu oldukça zahmetli ve tecrübe gerektiren bir iştir. Çünkü bu tesislerin kurulması ve çalışır duruma getirilmesi için uzun süren ön inceleme, hazırlık ve sonrasında da gerekli teçhizatın taşınarak tesisin oluşturulmaya çalışma çalışılmasıdır.
Ülkemizde bu sektörde en birikimli ve profesyonel şekilde çalışan işletmelerden birisi olan General Makina bu konunun tam uzmanıdır. Çünkü General Makina taş kırma tesisi kurma konusunda yılların verdiği birikimle uzmanlaşmış, her türlü tesisin oluşturulmasında deneyim sahibi olmuştur. Bu sebeple sabit kırma eleme tesislerinden seyyar kırma eleme tesisine kadar; yine bu tesislerin yıkamalı kurulumlarına kadar çok farklı alanlarda deneyim kazanmıştır. Mobil Primer darbeli kırıcılardan, mobil silindir kırıcılara; mobil kırma eleme tesisi kurulumundan, çeneli kırıcılı kapalı devre kırma yapan tesislere kadar farklı şekillerde kendini ispatlamış bir işletmedir.

Büyük değerli kayaç halinde bulunan madenlerin parçalanması ve ufalanması için yüksek özellikli kırıcı makinalarına ihtiyaç duyulur. Bunlar mobil olarak da hareket ederek görevini yapar, sabit olarak da bir bölgeye yerleştirip madenleri kazanmak için değerlendirilir.

Eğer sizler de bazalt kırma tesisi kurarak imalat yapmayı düşünüyorsanız yılların tecrübesini sizlerle paylaşmak için bizimle görüşmemizde fayda vardır. Çünkü yaklaşık 50 yıldır bu sektörde tek söz sahibi olan biziz. Eğer kısaca kafanızda bir bilgi dağarcığı oluşturmak isterseniz basit bilgiler vermek isteriz. Bazalt taş kırma tesisi kurulması için gereken ekipmanlar şunlardır; Kaya bunker besleyici, çeneli kırıcı, ön elek, sekonder darbeli kırıcı, ikiz elek ve 5 adet stok bunkeri olduğunu hatırlatmak isteriz.
Bunlarla ilgili yeterli bilgiye sahip değilseniz, teknik konular olduğu için burada uzun uzun yazmanın fazla bir anlam ifade etmediğini düşündüğümüzden en uygun yöntemin bizimle doğrudan iletişime geçerek teknik personelimiz ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

General Makina ihtiyacımız olan bazalt kırma tesisi için sizlere gerekli her türlü desteği sağlayabilir. Eğer bazalt kırma makinaları ihtiyacınız olursa yine sizlerle bir araya gelerek konu hakkında enine boyuna görüşme yapılarak sizin için en uygun olanı hesap edilerek, tesisinizin oluşturulmasına katkı sağlarız. Satış öncesi ve sonrası hizmetlerimiz aksatılmadan devam etmektedir. İhtiyacınız olan her türlü, bilgi tarafımızdan sizlere memnuniyetle iletilir. Bizimle görüşmek, konuşmak, tesis hakkında fikir alışverişinde bulunmak için iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.