Besleyiciler nedir? Neye göre tercih edilmelidir?

Besleyiciler nedir? Neye göre tercih edilmelidir?
Besleyiciler taş kırma ve eleme tesislerinde bir diğer deyişle taş ocaklarında kullanılır. Üretime giren malzemeyi istenilen miktarda ayarlamak için tasarlanmıştır. Besleyicilerin ana görevi, önündeki ana makinaya düzenli bir miktarda ve belirli büyüklükte malzeme akışı sağlamaktır.
Besleyiciler her türden malzemeyi stoklamak içinde kullanılabilir. Titreşimli besleyiciler ve bunker besleyiciler olarak ikiye ayrılmaktadır. Genellikle primer kırıcılarda titreşimli besleyiciler kullanılmaktadır. Besleyiciler bakımı kolay ve maliyeti düşük ekipmanlardır.
Besleyici tercihinde en büyük etken tesisin bulunduğu konum ve beslediği makinanın türüdür. Örneğin titreşimli besleyiciler dayanıklı gövdeye sahiptir ve primer kırıcıları beslemektedir. Üretim sistemine giren malzeme türüne göre de besleyici tercihi değişmektedir. Örneğin Titreşimli besleyiciler yapışkan ve ıslak olan malzemelerin beslenmesinde kullanılamaz. Besleyici tercihi yapılırken bunun gibi hususlar dikkate alınmalıdır.
General Makina, taş kırma eleme yıkama tesisleri üretimi yaparken, bu tesisin tüm ihtiyaç duyduğu ekipmanları da üretmektedir. General Makina Titreşimli Kaya Besleyici ve Titreşimli Kum Besleyici olmak üzere iki adet titreşimli besleyici üretimi yapmaktadır. General Makina olarak yaklaşık 40 yıldır başarılı bir şekilde, müşterilerin istekleri doğrultusunda titreşimli besleyiciler üretmektedir.