Tersiyer Kırıcı ve Tüm Özellikleri

Tersiyer Kırıcı ve Tüm Özellikleri
Tersiyer kırıcı genel anlamda halk arasında kum makinası olarak bilinmektedir. Oldukça ince bir işçilik çıkarabildiği ve taşların arasından un ufak parçalar üretebildiği için bu ismi almıştır. Zira kullanım alanları arasına baktığımızda 0.5 malzeme olarak adlandırılan gruba hitap etmektedir. Bu malzeme türlerine ihtiyaç duyan işletmeler genelde Primer ve Sekonder kırıcıları kullandıktan sonra Tersiyer kırıcı tercih ederler.
Aslında Tersiyer kırıcı imalatı birçok makine üreticisi tarafından yapılmaktadır. Çünkü Tersiyer kelime anlamı olarak üçüncül anlamına gelmektedir. Klasik kırıcılar arasında bulunan birçok yöntemin Primer ve Sekonder olarak geçtiğini biliyorsunuz. Primer kırıcılar malzemeyle ilk buluşan ve işlemi başlatan tesislerdir. Ardından Sekonder yani ikincil kırma işlemleri yapılmaktadır. Tersiyer kırıcı imalatı işte bu noktada devam niteliği taşımaktadır. Kum makinası olarak adlandırılması üçüncül olarak devreye girerek daha ufak parçalara yönelik bir iş alanı sunmasından kaynaklanmıştır. Özellikle mevcut kırma tesislerinde Sekonder kırıcıdan dönmüş ya da titreşimli elekten geçmesi sonucunda da istenilen verim alınamamış ürünlerde tercih edilirler.
Tersiyer kırıcı kullanımı taşın ya da madenin cinsine bağlı olarak belirli performanslarda çalışabilmektedir. Piyasada 700 devir ya da 1000 devir olarak karşınıza çıkan 160 kw ve 250 kw motor gücüne sahip kırıcılara rastlayabilirsiniz. Tersiyer kırıcı imalatı bu noktada çok sayıda firma tarafından gerçekleştirilse de güvenilir ve işinin ehli makine üreticileriyle çalışılmalıdır. Bu yüksek verim, kaliteli bir ürün ve performans fiyat ilişkilendirmesi açısından oldukça önemlidir. Bir Tersiyer kırıcı ortalama olarak taştan ya da işlenecek madenden %40 ile %60 oranında kum çıkarabilmektedir.
 

Tersiyer Kırıcı İmalatı

Tersiyer kırıcı imalatı birçok yönüyle farklı modellerle sonuçlanmaktadır. İhtiyaca ve iş sahasının büyüklüğüne ya da işlenecek madenin cinsine bağlı olarak farklı güçte, farklı boyutta tesisler üretilebilir. Yüksek oranlarda kum elde etmek isteyen kullanıcılar tarafından Sekonder kırıcı olarak Tersiyer kırıcı kullanmaları bu noktada en çok rastlanan yöntemdir.
Bakıldığı zaman Tersiyer kırıcı imalatı çok yönlü bir çalışmayı mümkün kılabilecek ürünleri ortaya çıkarmaktadır. Örneğin rotorun çift yönlü olarak tasarlanmış olması bu kırıcılarda çevrilebilmesine olanak sağlar. Böylelikle iki yüzü birden kullanılabilen çekiçler sayesinde en yüksek verim alınabilir. Üstelik aşınma ve dayanıklılık konusunda da çözüm sunan bu yöntem sayesinde Tersiyer kırıcı avantajları kendisini göstermeye başlar. Bunun haricince kapak yapısı olarak iki yana doğru açılan bir tasarımı mevcuttur. Bu yedek parça değişimi, bakım ve bakıma yönelik yağlama işlemleri için oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
Tersiyer kırıcı günümüzde asfalt tesislerinde çok sık görülmektedir. Hatta beton santralleri ve kum işletmelerinde bu makinalara rastlamak oldukça kolaydır. Bu yüzden bu farklı sektörlerde istenilen ürün büyüklüğüne göre hareket edebilen ürünlerin seçilebilmesi mümkün hale getirilmiştir. Örnekle dere taşında 80 milimetre ocak taşında 150 milimetre besleme yapılabilen Tersiyer kırıcı fiyatları kalitesine bağlı olarak sizlere sunulmaktadır. Yüksek hızda dönen rotorları elde edilecek olan kum oranını arttırdığı gibi pudra oranını en düşük ihtimale indirir. Bu işletme için kâr marjının atması anlamına gelmektedir.
 

Tersiyer Kırıcı Fiyatları

Tersiyer kırıcı fiyatları ürünün güvenilirliğine, dayanıklı oluşuna, aşınmalara karşı yedek parça teminine, yüksek performansına, nakliyesine ve bakımına yönelik olarak değişebilmektedir. Genellikle birçok işletme tarafından Sekonder kırıcı pozisyonunda kullanılmaktadır. Her ne kadar üçüncül bir kırıcı olsa da Tersiyer kırıcı birçok sektörde sonuç odaklı çalışmaların vazgeçilmez parçaları olmaktadır. General Makina Tersiyer kırıcı imalatı noktasında yılların vermiş olduğu tecrübeyle sizlere ürün sunmaya devam etmektedir.