110 luk Konkasör

110 luk Konkasör

Firmamız 1976’dan beri kırma eleme ve yıkama tesisi üretiminde kalitesini bozmamış Türkiye’de ki lider firmalardan biridir. Sabit veya Mobil 110’luk konkasör tesisi kurmayı düşünüyorsanız mutlaka firmamızdaki uzman mühendislerden destek alınız.
110 ‘luk konkasör tesislerimiz 1100x850 mm ağız genişliğine sahiptirler. 110’luk konkasörü tercih etmemizin en önemli nedeni sahip bulunduğunuz madenin sertlik ve silis oranının yüksek olmasıdır.

110’luk konkasörler daha çok bazalt, krom zenginleştirme ve son günlerde en popüler olarak kullanılan geri dönüşüm tesislerindeki betonarmeyi tekrardan ufaltıp kum haline dönüştürmek için kullanılır. Demirli betonu 110’luk konkasörde ufalama amacı diğer kırıcı sistemlerinde makinaya zarar vermesidir.
Bu tesislerde ,eğer, malzemeyi kum haline dönüştürmek istiyorsak 2.kırıcılara ve tabi ki malzemeyi boyutlandırmak için eleklere ihtiyaç vardır.

110’luk konkasör ‘den sonra 7-14 mm olarak çıkan birincil ürünü 2.kırıcıya gönderilmesi şarttır. Tabi ki son ürün boyutunu 0-5 mm arasında isteniyorsa ki beton üretimi yapan firmalarda son ürün boyutlarında en çok istenen ürünlerin başında 0-5 mm gelmektedir. Tesiste kapasiteye göre 3 kırıcıyı da ekleyebiliriz. Bazı kalker tesislerinde de 110’luk konkasör kullanılmaktadır. Bu sistemin amacı da tesisteki yedek parça ihtiyacını en aza indirmektir. Sistemde en çok aşınan çene dökümleri General Makina'nın stok sahasında her zaman istenilen özelliklerde bulunur. Yedek parça ihtiyacını ve bakım onarım ihtiyaçlarına hızlı şekilde karşılayan General Makina, dün olduğu gibi yarın da bir çok işletmenin en çok tercih edeceği firmalardan biri olacaktır.

Sabit konkasör yerine Yeni Sistem komple tesisin tek şasede toplandığı, Seyyar Konkasör Tesislerimize göz atabilirsiniz.