Kırma eleme tesisi toz indirgeme sistemleri

Kırma eleme tesisi toz indirgeme sistemleri
Su ve hava yardımı ile çalışan toz indirgeme sistemi, 1 ton malzeme kırılışı esnasında 2 litre su tüketir.Sistemde kimyasal olarak hiç bir madde kesinlikle kullanılmamaktadır. Sistem; hidrofor kompresör kumanda panelleri ve bu panellerdeki dağıtıcı bloklardan çıkan su ve hava hatlarının beslediği Nozul’lardan oluşmaktadır. Kontrol paneli uzaktan kumandalı olup kamyon dökülüşü,çene,kırıcılar elek ve stok dökülüşlerine yerleştirilen Nozulların aynı zamanda yada birbirlerinden bağımsız çalıştırılabilmektedir.

Kırma eleme tesisi toz indirgeme sistemi, su moleküllerini parçalarken özel tasarlamış, Nozul’ları kullanır. Hava hatları sayesinde Nozul içerisine gönderilen basınçlı hava daralan bir ortamda sıkıştırılıp ses dalgaları oluşturur.Bu ses dalgaları üzerine diğer hatlardan gönderilen basınçlı su ses dalgaları sayesinde parçalara ayrılır.Parçalanan su molekülleri Nozul önünde sis perdesi oluşturarak tesisteki oluşan tozun % 80-90 oranında indirgemesini sağlar.

Üretimin hiç bir aşamasında yapışmaya neden olmaz. İndirgenen toz elekten alınan en küçük malzeme olarak geri kazanılır.